De mi köze ennek a bringázáshoz?
A Széchenyi Pihenőkártya, röviden SZÉP-kártya egy béren kívüli juttatás. Amit a munkavállalók adhatnak alkalmazottaiknak. 2025-től kibővült az „Aktív Magyarok” zsebbel. Az ide utalt összeget csak aktív szabadidős sporttevékenységre költheti a kártya tulajdonosa.
A legjellemzőbb példák a SZÉP-kártyával fizethető sport szolgáltatásokra:
- sportlétesítmény működtetése (fitnesz bérlet, uszoda bérlet, sportpálya bérlés)
- személyszállítás kötélpályán, sífelvonóval (sífelvonójegy)
- sporteszköz kölcsönzés (kerékpár, sí felszerelés stb. bérlés)
- sportegyesületi tevékenység (horgászjegy)
- testedzési szolgáltatás (konditerem bérlet)
- máshová nem sorolt sporttevékenység (nesze semmi fogd meg jól, azaz a gyakorlatban majd ki derül mi is ez)
- máshová nem sorolt egyéb szórakoztatás, szabadidős tevékenység (a szabadidős és szórakoztató eszközök bérbeadása a rekreációs létesítmények szerves részeként, az airsoft és paintball pályák használata)
- verseny nevezési díj (futó, kerékpár, stb)
Ha bizonytalanok vagyunk azzal kapcsolatban, hogy hol és milyen szolgáltatásokra lehet felhasználni a kártyán lévő pénzt, érdemes böngészni a bankhoz tartozó SZÉP-kártya applikációt, mivel az egyenleglekérdezés mellett a szolgáltatók listáját is megtalálhatjuk ott. Országszerte összesen több tízezer szolgáltató közül választhatunk.
Fontos, hogy a kártyabirtokos az “általános” zsebről ugyanúgy költhet ezen tevékenységekre is (kivéve: sífelvonó üzemeltetés), viszont az Aktív Magyarok számla egyenlegét kizárólag az itt felsorolt tevékenységekre költheti.