Kérjük támogasd azzal az oldalt, hogy a reklámblokkolókat kikapcsolod. Köszönjük!

buek 2018 01

Tavaszi idő, 60 fő mi kell még télen egy kis versenyhez?

Január elsején, egy szép tavaszi napon sikerült megrendezni 2018 első kerékpár versenyét az AsiaCenter Buék Kupa 2018-at, amely egy jótékonysági rendezvény volt. A verseny bevétele ugyanis Rácz Kálmánhoz, a RK Bikes tulajdonosához kerül, aki ebből kerékpárokat újít fel és adományoz az arra rászorulóknak. (Bővebb infó az RK Bikes oldalán.)

buek 2018 03

Seti a verseny rendezője

Az indulók száma 50 - 60 fő lehetett, ami nem rossz szám, ha belegondolunk, hogy előző este volt Szilveszter, és sokan még az ágyat nyomták. A verseny egy ún. Le Mans-i rajtal indult, amelynek értelmében a kerékpárosok letámasztották a gépeiket és kb 60-70 m-re tőle álltak fel a rajtvonalhoz. A nézők így kettő az egyben alapon egy futóversenyi is kaptak kezdésnek, illetve a kerékpárra pattanással járó kavarodás kaotikus látványát. A furcsa rajt oka, egyébként nem csak a nézők szórakoztatása volt, hanemahogy  a szervező Schettrer „Seti” Zsolt elmondta ezzel sikerült az AsiaCenter Buék Kupa 2018-at nem megfeleltetni a Magyar Kerékpáros Szövetség feltételeinek, (a futás miatt ez már nem kerékpárverseny), így nem kellett annak szabályait betartani.

buek 2018 04

A rajt

buek 2018 05

A verseny egyébként egy óra hosszat tartott, és ez idő alatt kellett a legtöbb kört megtenni. Indultak itt mountain bike-al, cyclocross -, országúti kerékpárral, sőt tandemmel, kempingel és rekuval is. Egy igazi vegyes kavalkád volt.