Kérjük támogasd azzal az oldalt, hogy a reklámblokkolókat kikapcsolod. Köszönjük!

uvfrb6blc3lvy4kwj4h1 160521 030843 scaled

Egan Bernal nyerte vasárnap a Giro d'Italia kilencedik szakaszát

Egan Bernal nyerte vasárnap a Giro d'Italia kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát, és sikerével átvette Valter Attilától az összetettben élen állónak járó rózsaszín, illetve a legjobb 25 éven aluli versenyzőt illető fehér trikót is.

A Castel di Sangro és Campo Felice közötti 158 kilométeres etapon a Groupama-FDJ magyar bringása 49 másodperc hátránnyal a 25. helyen ért célba, összetettben pedig az ötödik pozícióba esett vissza, 43 másodperccel elmaradva Tour de France-győztes kolumbiai riválisától.

A 22 éves Valter Attila három napon át viselte a kerékpársport egyik legértékesebb mezét, a Maglia Rosát. A Castel di Sangro és Campo Felice közötti 158 kilométeres etapon azonban 49 másodperc hátránnyal a 25. helyen ért célba. Összetettben a még ígyis előkelő az ötödik helyre esett vissza, 43 másodperccel elmaradva Tour de France-győztes kolumbiai riválisától.