Kérjük támogasd azzal az oldalt, hogy a reklámblokkolókat kikapcsolod. Köszönjük!

331947288 1216830105632445 3051635850734216406 n

Fetter Erik legjobb napján pénteken, szökésből kilencedik lett.

A Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol ötnapos andalúz körverseny a ProSeries-sorozat része a nemzetközi szövetség (UCI) versenynaptárában. Az idén február 15 és 19 között rendezték meg. Fetter Erik csapata, az EOLO-Kometa színeiben indult. Az első napon (179 km) a 36., a második napon (156 km) a 97. helyen végzett.

Pénteken azonban megmutatta, hogy mire is képes. Az Alcalá de Guadaíra és Alcalá de los Gazules közötti 161 kilométeres szakaszán kitartott a célig a nap szökése, amelynek kialakításában komoly szerepe volt a 22 esztendős magyar időfutambajnok bringásának. A csoport az utolsó kilométeren a meredek és a végén kockaköves emelkedőn esett szét. Fetter Erik 28 másodperces lemaradással kilencedikként ért célba a szeles etapot megnyerő belga Tim Wellens mögött.

"Nem volt túl jó napom, a lábaim elég fáradtak és nehezek voltak. Ha picit jobb napot fogok ki, akkor még előrébb végezhettem volna. Ugyanakkor örülök, hogy az idényben először sikerült a legjobb tízben megjönnöm, ez komoly motivációt ad a folytatásra" - idézte az EOLO-Kometa közleménye Eriket.

Eriknek a viadal következő két napja már sajnos nem sikerült ilyen jól. Szombaton (165 km) a 94., vasárnap (184 km) a 46. lett. Ez összetettben 15. helyre volt elég.

A vasárnap véget ért Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol versenyen 119-en indultak. Vasárnap már csak 92-en értek célba. Verseny végső sorrendje a következő képen alakult:

69th Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol (2.Pro)