Kérjük támogasd azzal az oldalt, hogy a reklámblokkolókat kikapcsolod. Köszönjük!

vas kata blanka

Vas Kata Blanka győzött a cyclocross (terepkerékpár) világkupa-sorozat ötödik állomásán a belgiumi Overijsében.

A három szakágban magyar bajnok, olimpiai negyedik helyezett Vas pályafutása első vk-diadalát aratta vasárnap, miután a belga futamon 48:07 perc alatt teljesítette az ötkörös távot. Az első három kör során a második legjobb idő volt az övé, de az utolsó kettőben remekül teljesített és végül 15 másodperccel megelőzte a másodikként célba ért holland Puck Pietersét.

Vas Kata Blanka 202-ban Belgiumban forrás: wikipedia

Ő az első, nem holland vk-győztes ebben az idényben.

A magyar versenyző az eddigi állomásokon egy harmadik és két hatodik helyet szerzett, ezzel jelenleg negyedik a vk-pontversenyben.

A sorozat két hét múlva a csehországi Taborban folytatódik.