Kérjük támogasd azzal az oldalt, hogy a reklámblokkolókat kikapcsolod. Köszönjük!

Kerékpártúra a Naplás-tóhoz
   Egy tuti túra Budapesten belül.
 A hónap megyéje: Komárom-Esztergom vármegye
  Komárom-Esztergom megyei kerékpártúra ajánló.
A Csömör körüli bringakör
  Végigjártam a Csömöri bringatúra útvonalat.
Ahonnan a budapesti tüzijáték is látszik...
  Meglátogattuk a szlovákiai Magasmajtényt a legmagyarabb tót falut.
Csalomjai pusztatemplom kerékpártúra
  Egy kellemes, fél napos kerékpártúra az Ipoly völgyében.
prev
next

kerekparr

Öt indok, hogy miért bringázz!

 1  A biciklizés az aerob, ciklikus mozgásformák közé tartozik. Ez azt jelenti, hogy a kerékpározás során ugyanaz a mozdulatsor egymás után gyorsan ismétlődik, és a mozgás dinamikus, vagyis oxigén jelenlétében megy végbe.
 2 A kerékpározás kiválóan edzi a szív- és vérkeringési rendszered, hiszen pedálozás közben a légzésszámod megemelkedik és a szíved munkája fokozódik: nő a pulzusod, a vérnyomásod emelkedik, így a vérkeringésed megélénkül, ezáltal a szervezeted sejtjeihez azonos idő alatt nagyobb mennyiségű oxigén jut el, mint nyugalomban. 
 3  A rendszeres kerékpározás nagymértékben javítja a terhelhetőséged, a szervezeted fizikai teljesítőképességét, a mozgás során lezajló biokémiai változások pedig kedvezően befolyásolják a véred zsírsav- és lipidtartalmát. Csökkenti, illetve megelőzi az elhízást.
 4 Az ízületeidhez kíméletes, jóval kisebb terhet helyez azokra, mint a kocogás vagy a futás. Mivel a nyeregben ülsz, így testsúlyod nem a térd ízületeit terheli mozgás közben. 
 5  Ha munkába járáshoz használod, segítséget jelent a reggeli-délutáni stressz elkerülésében illetve levezetésében. A bringázás a környezetre való nagyfokú odafigyelést igényel, kiváló gondolatelterelő módszer, ami a stressz csökkentésének összes pozitív hatását eredményezi. Ráadásul a legjobb ötleteid lehet, hogy kerekezés közben születnek meg.